Kto śmieci w mieście ?

śmietnik
śmietnik

Podczas wtorkowej Komisji Gospodarczej prezes RPK przedstawiał sprawozdanie z działalności spółki w 2016 roku. Potem radni zadawali pytania.

Władysław Grocki stwierdził, że miasto wygląda gorzej niż w poprzednich latach. Są zastrzeżenia do porządku przy odbieraniu śmieci. Śmietniki w innych miejscowościach wyglądają lepiej. Kolejna rzecz to koszenie. Powinna być zatrudniona większa liczba pracowników.

Prezes Wiesław Świerczyński przyjął uwagi, ale dodał, że wiele zależy od środków, które spółka ma do dyspozycji. Niedługo RPK będzie miało maszynę do sprzątania ulic i chodników, która odciąży pracowników.

Radny Józef Banaszek zauważył, że kostka na terenie miasta jest często wyłuskiwana przez dziewczyny na szpilkach. Technicznie została źle wykonana, za duże są odległości między kostkami. Osoby sprzątające powinny  informować służby, aby  kostka była naprawiana na bieżąco.

Ewa Miara skontrowała przedmówców, mówiąc, że głównym śmiecichem w naszym mieście są mieszkańcy. Pracownicy RPK nie dają rady.  

Nie zgodziła się z nią Irena Mundyk podkreślając, że śmieci są wywożone byle jak, jest ogólny bałagan. Jest brudno, pojemniki są niezdezynfekowane. Jest fetor. Nie mówmy, że ludzie śmiecą .  

Pani mnie trochę martwi, podkreśla pani, że całe miasto jest brudne, a ja lubię konkrety - odpowiedział prezes Świerczyński. Nie generalizujmy, bo to też obraża moich pracowników. Poproszę panią na spotkanie gdzie będą wszyscy pracownicy z działu estetyki i zieleni miasta - niech im to pani powie.

Radna Irena Mundyk odpowiedziała, że przecież jest od tego personel kierowniczy firmy, który powinien wyciągać konsekwencje wobec pracowników.  Konsekwencje rzucanych bezpodstawnie oskarżeń - wtrącił Burmistrz.  

Wszyscy jesteśmy po to żeby edukować społeczeństwo, zwracać uwagę mieszkańcom, nie tylko pracownikom RPK i prezesowi. Wszystkiemu winni mieszkańcy. Proszę nie mówić że po naszym odjeździe jest bałagan - dodaje  Wiesław Świerczyński.  

Panu prezesowi nie wypadało tego mówić ale ciągle obraża pani pracowników RPK - strofował radną Burmistrz.

Dyskusję podsumował prezes RPK zapewniając, że dołoży wszelkich starań aby było czysto po odjeździe pracowników zabierających śmieci,  ale podkreślił, że nie należy generalizować, bo nie jest prawdą, że pracownicy RPK zostawiają nieporządek podczas zabierania zawartości śmietników.

Dyskusję można prześledzić na wideorelacji.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.