Krótka refleksja po roku kadencji......

Siudak  Przemysław Fot. Archiwum własne
Siudak Przemysław

Poprosiliśmy radnego Siudaka o krótkie podsumowanie pierwszego roku kadencji. Oto co nam powiedział.

Red: Niedługo minie rok od momentu ostatnich wyborów samorządowych. Jak ocenia go Pan, radny wybrany z okręgu obejmującego trzy miejscowości: Kozów, Wysocko i Rzymówkę?

PS:  Powiedziałbym, że rok był niejednoznaczny. W jego trakcie niektóre miejscowości wypiękniały, jak np. Brennik, gdzie wybudowano piękny parking koło kościoła, no i drogę w kierunku Gierałtowca.

Red: A jak wyglądała sytuacja w Kozowie?

PS:  Mieszkańcy wsi czekali na decyzję Wojewody o przyznaniu dofinansowania do przebudowy drogi powiatowej w Kozowie (od skrzyżowania z drogą wojewódzką do kapliczki w centrum wsi). Tego dofinansowania powiat nie otrzymał więc jest rzeczą na 100% pewną, że w roku 2019 wspomniana  przebudowa nie zostanie podjęta. Przypomnę, że chodzi o 660 metrów drogi i chodnik wzdłuż niej. Brak remontu powoduje, że droga sprawia wrażenie „urwanej” , bo przecież przez Wysocko aż do Rzymówki jest wyremontowana…

Red: Jakie są zatem widoki na realizację tego  zadania w roku 2020?

PS: Uwarunkowania, które zadecydowały o nieprzyznaniu dofinansowania pozostaną także w roku 2020. Więc jeśli nie zostaną złagodzone wymogi przy rozstrzyganiu wniosku o dofinansowanie może się okazać, że dofinansowania nie  będzie i w 2020 r. Przebudowa, o której mówimy to duże zadanie. Zadanie, które jeśli zostanie zrealizowane odmieni znacznie wygląd tej części Kozowa.

Red: Co w Kozowie ma powstać oprócz tej drogi?

PS: W miejscu dotychczasowego stawu, w centrum wsi, powstanie strefa aktywności fizycznej i miejsce spotkań dla mieszkańców. Obecnie staw jest zasypywany i uporządkowano teren wokół. A z rzeczy drobnych: w zupełnie innej części, w pobliżu stacji PKP, zostanie uzupełnione oświetlenie w oparciu o lampę solarną. Ponadto mieszkańcy ul. Rataja domagają się remontu muru oporowego przy parkingu na osiedlu, bo nie wygląda on ani estetycznie, ani w obecnym stanie nie jest bezpieczny. Muszę jako radny pomóc im w tym.

Red:  Życzę, aby wszystkie wymienione zamierzenia się powiodły, przede wszystkim jednak ta droga.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.