Ad vocem "Gmina sprawniej zarządzana kiedy radni nie pomagają... "

Kotylak Jan, Zagrodno Fot. Archiwum własne
Kotylak Jan, Zagrodno

W gminie Zagrodno wrze. Co jakiś czas ukazują się na portalu e- legnickie artykuły, w których pani wójt prezentuje swoje stanowisko. O komentarz do artykułu, który ukazał się na e-legnickie 4 maja 2020 roku poprosiliśmy radnego Jana Kotylaka.

Oto co nam powiedział:

Czytam kolejny artykuł na e- legnickie i mam wrażenie, że Pani Wójt dostała biegunki inwestycyjnej. Trudno będzie Ją powstrzymać. Gdyby nie to, że "betonowi" radni schowali Jej szpadel, już studnie dawno by wykopała. Pani Wójt zapomniała , że na ten cel , w budżecie gminy na 2020r. nie zaplanowała ani 1 złotówki. 21.01 2020 r odbyła się wspólna komisja , na której kierownik ZUK , Pan Karkowski sygnalizował problem z wodą. To On najlepiej wiedział jaka jest sytuacja. Znał zapotrzebowanie , możliwości i stan techniczny studni. To radni z tej komisji postawili wniosek o zabezpieczenie środków w budżecie na remont i budowę studni. Jest to wniosek radnych:
- Olechowskiego
- Kotylaka
- Herbuta
- Luszniewskiego,
a nie inicjatywa Pani Wójt.

Obecnie kierownik ZUK stracił pracę , a radni 'hamulcowi" nie przeszkadzają Pani Wójt, ponieważ sama rządzi jak Bierut dekretami. Pani Wójt bardzo lubi przypisywać sobie cudze pomysły , a ponieważ niekoniecznie rozumie intencje pomysłodawców , czasami wychodzi coś innego niż było w zamyśle.
Przewodniczący słusznie nie zgodził się na sesję w marcu. Byliśmy na fali wzrostowej epidemii i nikt nie mógł zagwarantować bezpieczeństwa , chociaż Pani Wójt twierdziła , że jest gotowa. Sesje w Zagrodnie odbywają się w ciasnej remizie , a przewodniczący urzęduje w swoim samochodzie , ponieważ w urzędzie brak jest miejsca...... .
Obecnie przewodniczący chciał zwołać sesję, ale Pani Wójt nie potrafiła wskazać miejsca, ani zapewnić bezpiecznych warunków w "tak krótkim czasie".

Myślę, że Pani Wójt bardzo spodobało się rządzenie dekretami i będzie szukała możliwości odwlekania terminu sesji . Mieszkańcy na tym nie zyskają.... .

Pani Wójt czuje się urażona pytaniami radnych o wydatki . Lekką ręką wydaje pieniądze , których nie pozyskiwała. Zachowuje się jak syndyk masy upadłościowej i taki będzie finał Jej samodzielności.
Jak wspomniałem na inwestycje w 25- milionowym budżecie zaplanowała około 1 miliona , a na promocje gminy 300 000zł . Sądzę, że zrobiła już wystarczającą promocję gminie na portalu e- legnickie , nie wiem za ilem, ale bezsensownie . Podobnie bezsensownie kazała ozdobić maseczki ochronne logiem gminy i kazała je dostarczyć mieszkańcom wozem bojowym straży pożarnej.

Odnosząc się do sołtysoradnego, który sądził się z gminą to powiem tak :
Założył sprawę w sądzie i wygrał . Ktoś chce podważać wyrok sądu? Z wyrokami się nie dyskutuje , wyroki się wykonuje. Gmina przegrała, więc zapłaciła to co jej nakazał sąd, przyznając słuszność powodowi. Jesteśmy przedstawiani w mediach społecznościowych jako radni blokujący inicjatywę Pani Wójt. Zablokowaliśmy tak naprawdę dwa idiotyczne pomysły Wójta:
- budowę dwóch przystanków za 200 000zł w Uniejowicach
- podział zespołu szkolno- przedszkolnego na szkołę i przedszkole
Oba pomysły były bez sensu.Wszystkie artykuły pisane na zlecenie gminy zawierają nieprawdę , z którą nie mam zamiaru dyskutować.

Myślę , że zamiast pisać lub zlecać specjaliście od kreowania wizerunku napisanie kolejnego artykułu, Pani Wójt powinna złożyć rezygnację z zajmowanego stanowiska.


tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.