Petycja w sprawie Górki Mieszczańskiej

Barbara Lenart, Agnieszka Zawiślak
Barbara Lenart, Agnieszka Zawiślak

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie rewitalizacji Górki Mieszczańskiej.  Inicjatorem akcji jest Barbara Lenart i Stowarzyszenie Nasze Rio.

Treść petycji

My, niżej podpisani mieszkańcy miasta Złotoryja, apelujemy do Burmistrza oraz Radnych o rewitalizację Parku na Górce Mieszczańskiej, poprzez otoczenie Parku opieką, zaplanowanie w przyszłym roku budżetowym budowy infrastruktury, umożliwiającej spędzenie w nim, wolnego czasu oraz działań zmierzających do przywrócenia tego ważnego miejsca społeczności lokalnej.

Górka Mieszczańska

Zalesione wzgórze nad basenem zwane było do 1816 roku Górą Szubieniczną (przez kilkaset lat istniała tu zapewne szubienica), potem Górą Mieszczańską, po II wojnie światowej Parkową lub Parkiem Piastów. W 1813 roku walczyły tu wojska francuskie z pruskimi. W 1838 roku wzniesiono na szczycie restaurację i fontannę, z których do dzisiaj dotrwała tylko obudowa tej ostatniej. W jej pobliżu rośnie ponad 200-letni dąb szypułkowy, zwany "Klakierem" o obwodzie 460 cm. Przy alejach parkowych rosną poza tym kasztanowce, buki, dęby czerwone, daglezje, topole włoskie, cisy, klony świerki. W głębi wzgórza, wśród zarośli stoi obelisk (bez orła i tablicy), wzniesiony ku czci mieszkańców miasta poległych podczas I wojny światowej. Gdzieniegdzie resztki ścieżki zdrowia, urządzonej w 1980 r. ("Złotoryja i okolice" Romana Gorzkowskiego i Krzysztofa Maciejaka)

Petycję można podpisać  w złotoryjskim szpitalu,   w piekarni Grzegorza Barana, w sklepie sportowym META i w księgarni KAJOR w Rynku.

fot. źródło: fanpage Moja Złotoryja

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.