Czy petycja załatwi problem?

droga w Olszanicy
droga w Olszanicy

Mieszkańcy wsi Olszanica zwrócili się do wójta Gminy Zagrodno, Tadeusza Szklarza, z petycją  dotyczącą remontu drogi gminnej nr 585 o długości około 400m we wsi Olszanica.

W petycji złożonej pod koniec kwietnia  2017 mieszkańcy piszą:  

Stan obecnej nawierzchni, która nie jest pokryta asfaltem, posiada liczne ubytki, koleiny i uniemożliwia normalne korzystanie z drogi. Przejazd wymaga nadzwyczajnej ostrożności i naraża pojazdy na kosztowne uszkodzenia zawieszenia, podwozia i karoserii, a przecież jeździmy nią kilkukrotnie w ciągu dnia, do pracy, szkoły, na zakupy itp. Szczególnie krytyczny stan nawierzchni ma miejsce w okresie opadów deszczu oraz okresie zimowym, zniszczone przepusty nie odprowadzają wody co powoduje zalewanie i niszczenie pobliskich terenów i samej drogi. Wówczas nie jest możliwe dojście do wielu posesji, a samochody grzęzną w błocie. Nasze dzieci nie mają możliwości i warunków, aby chodzić do szkoły pieszo. Droga nie nadaje się do korzystania rekreacyjnego, jazdy na rowerze czy spacerów z dziećmi. Pokonując ten odcinek nie trudno wpaść w dziurę czy koleinę co może skutkować skręceniem, złamaniem lub innym uszczerbkiem na zdrowiu. Przez obecny stan drogi problemy z dojazdem mają również służby ratownicze i medyczne. Jeśli nie dojadą na czas, ponieważ utkną w błocie, kto wówczas weźmie za to odpowiedzialność? Na chwilę obecną dużym problemem jest nawet wywóz nieczystości stałych i płynnych, co w dzisiejszych czasach jest wręcz absurdalne.

Pragniemy podkreślić, iż o remont interweniujemy już od kilku lat. Nasza Radna w 2016 roku wielokrotnie poruszała temat o położenie nawierzchni asfaltowej na tym odcinku, na co w dniu 12.09.2016r otrzymała odpowiedź:

„ Wnioskowane przebudowy dróg dojazdowych w rejonach posesji 159-167, 159-157, 159-161 w miejscowości Olszanica będą brane pod uwagę w czasie tworzenia budżetu na 2017 rok i w miarę możliwości finansowych wprowadzone do realizacji"

Jakież było nasze zdziwienie, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasza droga, która nie była remontowana od 1944 r. nie została ujęta w budżecie, za to ujęto inne drogi, które są ponownie naprawiane choć na dzień dzisiejszy prezentują lepszy stan.

Czy petycja rozwiąże problem dowiemy się kiedy wójt, Tadeusz Szklarz, odpowie mieszkańcom.

źródło: zagrodno.eu
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.