Zadaj pytanie burmistrzowi

Robert Pawłowski
Robert Pawłowski

Na spotkaniu w sprawie budżetu obywatelskiego burmistrz powiedział, że jednym z narzędzi partycypacji jest możliwość zadania pytania w zakładce zadaj pytanie  burmistrzowi . Dobra inicjatywa  tylko nie zakłada żadnej interakcji. Człowiek pyta , otrzymuje odpowiedź, z której jest zadowolony lub nie i tyle.

Partycypacja, jak głosi definicja  to  uczestnictwo. To sposób na aktywne branie udziału w wydarzeniach, które nas dotyczą. Możliwość zabierania głosu, uczestniczenia ludzi w działaniach i decyzjach.

Zadanie pytania jest, być może, możliwością zabrania głosu, tylko po co, skoro burmistrz zakomunikuje odpowiedź i nie dyskutuje z zainteresowanym, więc mowy nie ma o uczestnictwie. Jest to raczej narzędzie ”zgłoś usterkę”- ktoś zauważy  coś niepokojącego, burmistrz sprawdzi, czy to stanowi problem i zareaguje, bądź odpowie, że problemu nie ma , a obywatel albo nie sprawdził dokładnie, albo wyolbrzymia sprawę.

W opinii wielu złotoryjan zadaj pytanie to raczej wsparcie dla Urzędu Miasta w namierzaniu i likwidowaniu drobnych niedostatków, a nie narzędzie partycypacji obywatelskiej.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.