Złotoryjski basen– w końcu ziszczone marzenia?

Zalew Fot. Archiwum własne
Zalew

Korzystając z tego, że w dniu dzisiejszym przeczytałem wpis Roberta na jego profilu na Facebooku  w temacie złotoryjskiego basenu, a raczej tego co po nim pozostało, chcę zadeklarować publicznie swoją fachową pomoc w realizacji tego projektu.

W pełni podzielam jego zdanie na ten temat, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest jego jak najszybsza całkowita utylizacja. (  Chodzi oczywiście o basen, a nie Roberta. )
Tak się złożyło, że od zawsze moim marzeniem było posiadanie swojego prywatnego krytego basenu i żeby nie „wpadka finansowa” właśnie z przetargiem w Gminie Złotoryja, zapewne już bym był jego szczęśliwym posiadaczem.  A tak to, gdy już „witałem się w ogródku z gąską”, z basenu pozostały tylko marzenia o nim i wiedza potrzebna, żeby w ogóle to marzenie ziścić.

I właśnie teraz chciałbym się tą wiedzą podzielić z obecnym Burmistrzem tak, żeby on mógł w końcu zrealizować odwieczne marzenia mieszkańców o gminnym basenie.  Dla niedowiarków podaję adres, pod którym mogą sobie na temat projektu poczytać:  www.nape.pl/upload/File/oferta/basen.pdf.  

O co chodzi? Jak nie wiadomo o co? To zawsze chodzi o pieniądze. Ale tym razem chodzi o całkiem realne pieniądze jak na możliwości Gminy, bo rozmawiamy na początek o kwocie 4-5 mln. złotych, którą w sposób znaczny można obniżyć, korzystając z dofinansowania Krajowych Programów NFOŚiGW  oraz nowych perspektyw budżetowych na lata 2014-2020. 

Za tak niewielkie pieniądze możecie stać się szczęśliwymi posiadaczami własnego gminnego basenu, którego  koszty rocznej eksploatacji nie powinny przekroczyć 600 tys. złotych. Niezaprzeczalną  zaletą tego projektu jest jego modułowość i możliwość powiększania o kolejne atrakcje-moduły w kolejnych latach. Gdy tylko będą kolejne „wolne” środki w budżecie Gminy. Warunkiem uzyskania wsparcia finansowego jest wykonanie dokumentacji uzyskania efektu energetycznego i ekologicznego dla tego projektu.

Jak widać, żeby ziścić marzenia mieszkańców o swoim własnym krytym basenie, wystarczy tylko podjąć męską decyzję i podejść z „głową” do tego projektu.I właśnie ja ze swoje strony chcę zadeklarować Robertowi pomoc w postaci właśnie tej „głowy” i wiedzy, którą posiadam w realizacji takiego, choć w mniejszej skali, projektu.
Jeżeli Robert podejmie taką decyzję, to Złotoryja będzie 4 Gminą w Polsce, która podejmie się realizacji takiego projektu. A za rok będzie szczęśliwym posiadaczem krytego basenu.

No cóż, podium to już nie jest. Jednak zawsze pozostanie satysfakcja z zajęcia punktowanego miejsca tuż za podium.  Na koniec zostaje mi tylko poprosić Roberta, aby chociaż zastanowił się nad realizacją tego projektu.


Grzegorz Galiński
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.