PODSUMOWANIE ROKU 2017 PRZEZ FUNDACJĘ ”ANIMUS”

III Bieg Mikołajów z Animusem
III Bieg Mikołajów z Animusem

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego działającą już 10 lat. Stale się rozwijamy i poszerzamy swoje horyzonty. Nasze najważniejsze działania to: pomoc społeczna, prowadzenie i wspieranie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, działalność edukacyjna, finansowanie leczenia podopiecznych, organizowanie imprez charytatywnych oraz wolontariat.

Co roku można wspierać nasze działania poprzez podarowanie nam 1% swojego podatku. W tym roku z otrzymanych pieniędzy zamierzamy otworzyć Centrum Edukacji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży w Złotoryi – miejsce, gdzie każde dziecko będzie mogło spędzać swój wolny czas, rozwijać SWOJE pasje oraz uczyć się. Centrum będzie prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów pozostających do dyspozycji dzieci i rodziców.

W roku 2017  pomogliśmy 281 dzieciom. Ogółem pomoc trafiła do 431 osób, tj. 95 rodzin. Natomiast aż 235 osób wzięło udział w organizowanych przez nas akcjach.

Najważniejsze wydarzenia przeprowadzone w 2017 roku:
1. Fundacja zrealizowała w ramach Funduszu Na Ratunek Rodzinie zajęcia terapeutyczne dla rodzin i indywidualne. Ilość godzin terapii to 61 o 11,5 godziny więcej niż w roku 2016.
2. W 2017 roku dzięki Darczyńcom, którzy przekazali 1% swojego podatku, Fundacja ”ANIMUS” sfinansowała m. in. zakup leków, dojazdy na wizyty lekarskie, akcje charytatywne.
3. Dzięki Darczyńcom zrealizowaliśmy:

  • Bal integracyjny Fundacji „ANIMUS” – 24.02.2017r.
  • IV Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością – 26.05.2017r.
  • Udział w korowodzie ulicami miasta Złotoryja w maju 2017r. Byliśmy najlepszą grupą korowodową, dlatego otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 700 złotych.
  • III Bieg Mikołajkowy z Fundacją ”ANIMUS” – 26.11.2017r.
  • Świąteczną zbiórkę żywności zorganizowaną w dniach 8-10.12.2017r. Udało nam się zebrać aż 1693,87 kg.
  • Zbiórkę publiczną pod hasłem „ANIMUS Dzieciom”. Cel: Centrum Edukacji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży. Zebrano łącznie 3.378,15 zł.

Rok 2017 był ogromnym sukcesem Fundacji ”ANIMUS”. Dziękujemy każdemu za okazane nam wsparcie. Dążymy do tego, aby ten rok był jeszcze lepszy. Z Państwa POMOCĄ NA PEWNO TO OSIĄGNIEMY. Wspierając nas, pomagacie dzieciom. POMAGAJMY RAZEM. Rozlicz swój PIT za darmo na www.fa.org.pl i podaruj swój 1% podatku na Centrum Edukacji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży.

Fundacja Animus
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.