Informacji mniej czy więcej?

Urząd Miejski w Złotoryi Fot. Gabriela Kalinowska-Czakon
Urząd Miejski w Złotoryi

Burmistrz Robert Pawłowski wydawał się być zwolennikiem informowania mieszkańców. A jednak nie o wszystkim.

Jeden z Internautów w "Zadaj pytanie Burmistrzowi" spytał o znikające informacje:

Dlaczego Urząd nie zamieszcza listy kandydatów spełniających wymagania formalne w naborach na wolne stanowiska.

Nie zamieszczamy listy kandydatów spełniających wymagania formalne w naborach na wolne stanowiska, ponieważ doszliśmy do wniosku, że dla niektórych z tych osób byłoby nader kłopotliwe, gdyby na przykład ich obecni pracodawcy dowiedzieli się, że poszukują, czy chcą zmienić pracę.- odpowiada Burmistrz

No tak, może to jest jakiś argument, ale dlaczego nie są publikowane arkusze organizacyjne szkół podlegających miastu? Tego nie wiemy. Były pierwsze ambitne  kroki i ucichło. Zero informacji na ten temat w BIP miasta i szkół. Zresztą BIP-y szkół są lekkim nieporozumieniem - dlaczego? Bo są puste. Oprócz BIP-u gimnazjum, który w ubiegłym roku uzupełniany był pod kierunkiem pani Bożeny Bączek:

BIP-SP1; BIP-SP3; BIP-GIM

Możemy się też mylić w tym względzie, ponieważ BIP Miejski bywa zagadką - nie ma w zakładce Budżet > Informacje i sprawozdania z wykonania budżetu - informacji za rok 2015 i I półrocze 2016, ale może jest w innym nieodgadnionym miejscu BIP-u miejskiego?

Ciekawe informacje pojawiają się jednak w odpowiedzi Burmistrza:

Za moment będziemy chcieli również powoli przejmować niektóre zadania naszych jednostek podległych, więc może okazać się, że wzrośnie zatrudnienie w Urzędzie, a spadnie zatrudnienie w oświacie, czy w innych jednostkach.  

Czy oznacza to Centrum Usług Wspólnych? O takich planach warto by było poinformować mieszkańców.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.