Budżet obywatelski - będzie czy nie?

Budżet obywatelski Fot. Archiwum własne
Budżet obywatelski

Dzisiejsze spotkanie, "Stwórzmy Złotoryjski Budżet Obywatelski" poprowadził Robert Pawłowski, nie jako burmistrz tylko mieszkaniec Złotoryi - jak podkreślił na wstępie. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Robert Pawłowski udostępnił w Internecie kompletną uchwałę w sprawie wprowadzenia budżetu obywatelskiego, z gotowym regulaminem. Na dzisiejszym spotkaniu miały być ustalone kluczowe liczby: kwota budżetu, ilość mieszkańców, którzy powinni poprzeć projekt, maksymalna kwota na jeden projekt i terminarz wprowadzania. Uczestnicy spotkania mieli również podpisać się na listach popierających uchwałę.  Uchwała ma być podjęta w ramach inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców, a więc ma ją złożyć mieszkaniec Złotoryi, załączając listę poparcia 65 innych mieszkańców. 

Liczby jakie padały to 100 000 na budżet, maksymalna kwota na jeden projekt -20 000 zł. Procedura składania i wyboru projektów miałaby zakończyć się w kwietniu 2018r.

Nie było zgody co do zapisów w regulaminie, ale podczas  dyskusji Burmistrz przeforsował wszystkie swoje założenia, nie tylko kwotę, ale nawet sposób głosowania. Tak więc uchwała ta, jest tak naprawdę uchwałą Roberta Pawłowskiego - pierwszego mieszkańca Złotoryi. Logiczne więc, aby ją sam złożył pod obrady Rady Miejskiej. Dlaczego zostawił to uczestnikom spotkania? Czy któryś z nich przedłoży Radzie uchwałę Roberta Pawłowskiego? Przekonamy się wkrótce.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.