Stawiamy na współpracę!

Stowarzyszenie Hortus
Stowarzyszenie Hortus

"Spotkaliśmy się tutaj, kiedy przyjechali franciszkanie. Nawiązaliśmy kontakt z ojcem Bogdanem i tak się zaczęła współpraca, która trwa do dziś i cały czas się rozwija. Od maja tego roku jesteśmy już oficjalnie Stowarzyszeniem Hortus - powiedziała nam pani Beata Majewska prezes Stowarzyszenia Hortus.

Pani Beata opowiedziała nam o bardzo wielu fantastycznych akcjach stowarzyszenia, o których usłyszałam po raz pierwszy, choć organizacja działa przeszło 4 lata. Podejmują wiele cennych cyklicznych akcji charytatywnych, takich jak: dożynki, które są zawsze 15 sierpnia, Dzień Rodziny 23 czerwca i jarmark bożonarodzeniowy.

W zeszłym roku  odbył się bal andrzejkowy z akcentem patriotycznym, przez ponad dwa lata funkcjonowała świetlica plastyczna. Organizowane są pielgrzymki rowerowe i  przygotowywane są paczki świąteczne. Od początku Hortus współpracuje z Klubem Seniora i stawia na wymianę międzypokoleniową.

Ważnym aspektem  działalności Stowarzyszenia  Hortus jest prowadzenie Poradni Rodzinnej. Dzięki staraniom ojca Bogdana przyjeżdża specjalista-psycholog  z Opola i pomaga wielu osobom.

W stowarzyszeniu oprócz pani Beaty Majewskiej czynnie działają : ojciec Roch Dudek, ojciec Bogdan Koczor i pani Renata Mazurek-Kujawa, która udziela darmowych porad prawnych najbardziej potrzebującym.

Ze stowarzyszeniem współpracuje również Rada Parafialna, Caritas i Stowarzyszenie Nasze RIO.

"Złotoryja jest mała i dzielenie się na osobne stowarzyszenia i podkreślanie, ja to zrobiłem , może o mnie napiszą, jest kompletnie bez sensu. Liczy się to, żeby było coś fajnego i żeby współpraca wszystkich, którzy chcą robić coś dla innych się rozwijała"- powiedziała nam pani Beata.

Na pewno jeszcze wiele razy napiszemy o Stowarzyszeniu Hortus, żeby pokazać, jakie cenne inicjatywy realizują i zachęcić innych do pomocy i współpracy.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.