Jakub pomaga w czasie pandemii

pomagają w dobie koronawirusa
pomagają w dobie koronawirusa

Tak często zdarza się słyszeć krytyczne uwagi pod adresem młodzieży: że źle się zachowują, że myślą tylko o sobie, że w głowie im tylko imprezy i gry komputerowe. Dziś prezentujemy przykład młodego człowieka, który pokazuje, że młodzież potrafi się zaangażować i spieszyć z pomocą innym.

Dziś prezentujemy postać Jakuba Krysiaka- młodego człowieka, który poświęca wolny czas, żeby pomagać innym. O sobie powiedział krótko:

Nazywam się Jakub mam 15 lat, mieszkam w Sędzimirowie. Od prawie 3 lat jestem członkiem młodzieżowej drużyny pożarniczej z Sędzimirowa, obecnie uczęszczam do Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu . Lubię angażować się społecznie, w dobie pandemii koronawirusa wspieram okoliczne szpitale i nie tylko. Moim hobby jest straż pożarna, jazda na rowerze, a gdy ktoś poprosi mnie o pomoc- nigdy nie odmówię.

I tak jest faktycznie. Wielokrotnie dostarczał przekąski i środki ochrony osobistej do różnych placówek z naszego powiatu. Pomógł rozwozić maseczki grupie Złotoryja Szyje Maseczki. Wtedy też na jego zaangażowanie zwróciła uwagę pani Beata Majewska, której Kuba zaimponował bezinteresownością i chęcią niesienia pomocy potrzebującym.

Jakub ma na swoim koncie wiele akcji. Poprosiliśmy , aby coś o nich powiedział:

Wszystko zaczęło się 23 kwietnia, kiedy  otrzymałem pozytywną odpowiedź od Lajkonika, że z chęcią przekażą produkty dla większej ilość osób. Byłem na to przygotowany, więc podałem, że będzie to 700 osób.  30 kwietnia dotarł transport z przekąskami, zostały one rozładowane, a następnie rozdzielone. Trafiły do  placówek w powiecie złotoryjskim i bolesławieckim.

27 kwietnia wystosowałem e-mail do firmy Minibrowary , w którym zwróciłem się z prośbą o nieodpłatne przekazanie kabiny do dezynfekcji (dekontaminacji) dla bolesławieckiego szpitala, który obecnie jest szpitalem zakaźnym. 28 kwietnia dostałem odpowiedź, że 29 kwietnia odbędzie się spotkanie z szefem firmy i moja prośba zostanie rozpatrzona. Po południu otrzymałem bardzo dobrą odpowiedź, że kabina zostanie przekazana, a cały proces rozpocznie się od poniedziałku.

Na koniec dodam, że wszystko załatwiłem sam, chociaż mam dopiero 15 lat.

Nic dodać, nic ująć!To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.