Wystawa minerałów w Jasionkowej Chacie już wkrótce!

Jasionkowa Chata, Czaple
Jasionkowa Chata, Czaple

W Jasionkowej Chacie w Czaplach powstaje wystawa geologiczna skał i minerałów z okolic Krainy Wygasłych Wulkanów.

W gminie Pielgrzymka występują skały różnych okresów geologicznych – od kambru (540-490 milionów lat temu) aż po czwartorzęd (od 2,5 miliona do 11 7000 lat temu). Można więc zapoznać się z dużym bogactwem procesów geologicznych, kształtujących całą planetę. Turyści mogą obejrzeć skały, które zapisały w sobie wybuchy wulkanów, działalność rzek sprzed 250 milionów lat, czy fal i prądów morskich z okresu kredy (145 - 66 milionów lat temu).

W Jasionkowej Chacie można będzie zobaczyć skały, minerały i skamieniałości, które dokumentują  burzliwe dzieje geologiczne Ziemi. Tematyczne wystawy pokażą świat skamieniałości i minerałów Krainy Wygasłych Wulkanów, a także okazów skamieniałych zwierząt i śladów ich działalności życiowej znalezionych na górze Kopka w Czaplach. Będzie możliwość zapoznać się również z najmłodszą, zdominowaną przez lodowce historią geologiczną Czapli i okolic. 

Wystawę przygotowuje Fundacja Heron dzięki środkom pozyskanym w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" PIĘKNO UKRYTE W SKAŁACH. 

tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.