Będą zdalne warsztaty w Czaplach

Działaj Lokalnie 2020
Działaj Lokalnie 2020

Po raz kolejny  Stowarzyszenie Kaczawskie,w drodze konkursu, rozdzieliło 55.000 zł na  aktywizację lokalnych społeczności. Nabór 2020 skierowany był na walkę z koronawirusem i jego społecznymi skutkami.

Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich wnioskodawców oraz realizatorów, którzy podjęli się trudu opracowania wspólnie wniosku, szczególnie w tych niesprzyjających pracy zespołowej czasach i powszechnej izolacji społecznej. Gratulujemy przeprowadzenia dogłębnych i aktualnych diagnoz środowiska, opracowania celów i działań na rozwój swoich społeczności, które wierzymy, że zaprocentują w przyszłości- napisał koordynator Programu DL Krzysztof Kowalczyk na stronie stowarzyszenia .

Jednym laureatów konkursu była Fundacja Heron, która na swoje działania pozyskała 4700 zł. Czaple to wieś tematyczna - Piasku i Kamienia, którą tworzą mieszkańcy. Dzięki ich zaangażowaniu jest rozpoznawalna i zdobywa wiele nagród, wyróżnień. Wieś znana ze swojej aktywności, chętnie odwiedzana przez turystów. Jednak COVID-19 spowodował, że wieś zatrzymała się.

Dzięki pozyskanej przez Fundację Heron dotacji stworzona zostanie oferta warsztatów zdalnych. Do osób deklarujących udział w warsztatach zostanie wysłany pocztą pakiet do samodzielnego wykonania pamiątki z Czapli. W ramach projektu odnowione zostanie Piaskowe Miejsce Grillowe oraz przeprowadzone zostaną warsztaty astronomiczne. Czaple znajdują się w bardzo korzystnej lokalizacji, są oddalone od dużych miast, dlatego są dobrym miejscem na obserwację nocnego nieba.

Gratulujemy Fundacji Heron pozyskania dotacji i życzymy powodzenia w realizacji projektu.tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.