Wolontariat w Złotoryi

Stowarzyszenie Nasze Rio
Stowarzyszenie Nasze Rio


Polacy chętnie włączają się w wolontariat akcyjny, natomiast wolontariat długoterminowy jest raczej deficytową formą ich działalności. Ale nie w złotoryjskim  Stowarzyszeniu Nasze Rio.

Dzięki pracy członków stowarzyszenia młodzi złotoryjanie uczą się bardzo różnych form wolontariatu. W ciągu ostatnich kilku tygodni wolontariusze z Nasze Rio pomagali innym organizacjom i instytucjom w przeprowadzeniu wielu, różnorodnych wydarzeń.

  • Rajd Jadwiżański - wieloletnia, cykliczna impreza Towarzystwa Miłośników Ziemi, przeznaczona głównie dla uczniów , jest jednak otwarta dla wszystkich chętnych do pełnego refleksji przejścia trasy ze Złotoryi do Rokitnicy.
  • Zbiórka krwi  organizowana corocznie przez  Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Złotoryja.
  • Animacje i zabawy z całą gromadą dzieciaków w złotoryjskim MOPS.
  • Sprzątanie Ziemi z  nauczycielkami i dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1. Razem pracowali, a potem wspólnie przygotowali  pyszne kanapeczki.
  • Pracownia Orange - Stowarzyszenie Nasze Rio  prowadzi jedną  ze 100 pracowni w Polsce. Jest to miejsce wyjątkowe  dzięki  pomysłom, talentem i zaangażowaniem osób je prowadzących!  
  • Festiwal WATCH DOCS -  Stowarzyszenie Nasze RIO od kilku lat organizuje objazdową edycję festiwalu we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Złotoryi. 
  • Wesoły autobus -  zorganizowana przez  Nasze RIO kolorowe przejażdżki  autobusem miejskim. Była to promocja komunikacji miejskiej zorganizowana w    ramach Europejskiego Zrównoważonego Tygodnia Transportu.

I Forum Wolontariatu odbyło się 24 i 25 października. Było to ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych zaangażowanych w rozwój wolontariatu długoterminowego.W ciągu dwóch dni trwania Forum   uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami, brali udział w warsztatach i wizytach studyjnych. Oczywiście obecne było również złotoryjskie Stowarzyszenie Nasze Rio.To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.