Seniorze zostań w domu!

koronawirus
koronawirus

Ilość zakażonych w Polsce rośnie, premier wprowadził stan epidemii. W Złotoryi na razie nie mamy potwierdzonych zakażeń, ale mieszkańcy zdają sobie sprawę z zagrożeń.

Polska Agencja Prasowa podaje, że zakażenie koronawirusem wykryto u kolejnych 14 osób. W piątek wieczorem liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wynosiła 425. Ministerstwo Zdrowia, przekazało, że nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą dziewięciu osób z woj. łódzkiego, trzech osób z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 425. Pięć z tych osób zmarło.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek o wprowadzeniu stanu epidemii. Wprowadzenie stanu epidemii pozwala na szereg ograniczeń, m.in.: wprowadzenie zakazu opuszczania określonych obszarów, nakazu przebywania w innych, zamykania instytucji i zakładów pracy, reglamentowania pewnych towarów, kierowanie do pracy w zwalczaniu epidemii, udostępnienie lokali, przejmowanie pojazdów, poddanie się obowiązkowi badań.(PAP)

W Złotoryi wiele osób angażuje się w różny sposób w działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby w naszym mieście. Radna Barbara Zwierzyńska Doskocz i Stowarzyszenie Nasze Rio zaangażowało się w kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców. W mediach społecznościowych zachęcali do pomocy sąsiedzkiej skierowanej do seniorów. 

Zadbajmy o osoby starsze, niepełnosprawne, samotne drobny gest może oznaczać wielką pomoc!

  • wydrukuj, wpisz swój numer telefonu i powieś w klace w swoim bloku
  • zadzwoń do znajomych seniorów, zapytaj jak się czują i czy potrzebują pomocy.

Plakat do wydrukowania

W porozumieniu ze starostwem, sanepidem i miastem wykonali plakat skierowany do seniorów. Będą publikować go w mediach społecznościowych a wydrukowaną wersję wyklejać w całym mieście.


plakat
tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.