Pracowite lato w Stowarzyszeniu Nasze Rio

Wolontariat w Zakopanem
Wolontariat w Zakopanem

Lato w Stowarzyszeniu Nasze Rio było w tym roku bardzo pracowite. Realizowali projekty, które sprawiły, że tegoroczne wakacje były atrakcyjne dla młodszych i starszych mieszkańców ze Złotoryi i okolic.

Złoty spacerownik

Od 22 do 25 lipca 2019r. zorganizowaliy 4 spacery:ze Złotem,Piaskowcem, Miedzią Bazaltem. Spacery poprowadzili wolontariusze z Nasze Rio - Centrum Wolontariatu: Michał Hasiuk, Monika  Wankiewicz, Emilia Koszelowska, Karolina Przeszlakiewicz i Julia Misiura.

Wraz z uczestnikami zwiedzili Basztę Kowalską,Wieżę Kościoła NNMP, Klasztor Św.Jadwigi, Kościół Św.Mikołaja, Kopalnię Aurelia, Skansen Górniczo -Hutniczy w Leszczynie, Krucze Skały w  Jerzmanicach, Kopalnię Bazaltu -Wilcza Góra-Colas.

Projekt"Złoty Spacerownik - Spacer śladami skarbów naszej ziemi" był realizowany przez młodzież ze Stowarzyszenia Nasze Rio w ramach programu Działaj Lokalnie. Projekt będzie miał kontynuację w postaci opracowania tras spacerowych, przygotowania i wydrukowania  Złotego Spacerownika.

Wakacje z Wolontariatem w Zakopanem

Od 9 do 16 sierpnia grupa 20 wolontariuszy ze Złotoryjskiego Centrum Wolontariatu, działającego przy Stowarzyszeniu Nasze RIO już szósty rok z rzędu  pomagała i współpracowała  przy organizacji Jubileuszowych X Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem, organizowanych przez Tatrzańską Agencję Rozwoju Promocji i Kultury, która chętnie zaprasza złotoryjską młodzież do siebie, a oni chętnie przyjeżdżają. Co roku odbywa  się rekrutacja uczestników wyjazdu, ale  nigdy nie mają problemu z zebraniem chętnych wolontariuszy.

Wakacje z Wolontariatem w Zakopanem to nie tylko ciężka praca, ale również wielka szkoła współpracy oraz rozwiązywania konfliktów. Pracy było na tyle, że każdy mógł się wykazać w przeróżnych dziedzinach, zaczynając pierwszego dnia od rozkładania namiotów, widowni, stoisk targowych, poprzez promocję  wydarzenia oraz obsługę  namiotów VIPowskich  czy konkursowych. Pracami zespołu kierowali wyłonieni spośród wolontariuszy koordynatorzy, którzy zmieniali się każdego dnia.

Nie zabrakło również czasu wolnego, także wizyty na Skokach Letnich Grand Prix 2019 w Zakopanem oraz wycieczek pieszych w piękne Tatry. 

W tym roku podczas jubileuszowych X Europejskich Targów Produktów Regionalnych wolontariusze z Naszego RIO zostali nagrodzeni szczególnym uznaniem jak i również wielkim dyplomem z podziękowaniami za  pracę i trud włożony w organizację targów.


Alejki Reaktywacja 

Pomysł zgłoszony został do Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki mieszkańcom projekt zdobył najwyższą ilość głosów. Celem projektu było stworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców do spędzania  czasu. 

Podczas działań w ramach tego projektu pokazali, że złotoryjskie alejki są wspaniałym miejscem do atrakcyjnego spędzania czasu wolnego, nie tylko dzieci, ale także całych rodzin.
Projekt Alejki Reaktywacja jest realizowany przez Stowarzyszenie Nasze RIO, ze wsparciem Gminy Miejskiej Złotoryja w ramach Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego.

Już od września Nasze Rio zaprasza  do wspólnego grania na alejkach,w szkołach i przedszkolach w nową grę edukacyjną pt "Kraina Wygasłych Wulkanów".Zaproście ich, to wspólnie poznacie tajemnice Krainy Wygasłych Wulkanów.

Gra edukacyjna "Kraina Wygasłych Wulkanów" wydana została w ramach projektu  na ciekawą inicjatywę animacyjną zorganizowaną podczas „Akademia Kaczawskich Liderów" Autorem gry jest pani Beata Majewska, której osoba łączy dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Nasze RIO i Stowarzyszenie Hortus  


Gra edukacyjna

Koło Gospodyń Miejskich

Lato powoli dobiega końca a Stowarzyszenie Nasze Rio działa dalej. Już w piątek 6 września odbędzie się pierwsze, organizacyjne spotkanie Koła Gospodyń Miejskich w ogrodzie Parafii Św.Jadwigi. W planach wspólne  gotowanie, pieczenie, szycie, szydełkowanie, wyplatanie wikliny itp.Projekt jest realizowany ze środków Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego.

Koło Gospodyń MiejskichTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.