My dla Was, Wy dla Nas

Stowarzyszenie Nasze RIO
Stowarzyszenie Nasze RIO

Historia wolontariatu i tzw. czynów społecznych zaczęła się dawno. Praca wolontariusza nie zawsze bywa miła i przyjemna ale zawsze jest potrzebna.

  • Pierwsi pionierzy, przybywający do USA, aby przetrwać musieli ze sobą współpracować, budując swoje domy, miasta, polując. Tworzyli ówczesne zalążki społeczności lokalnych. Pomagali sobie i nowym napływającym osadnikom.
  • W Europie Szwajcar Pierre Ceresole, w 1920 r. zorganizował pierwszy obóz – Service Civil Volontaire – będący reakcją na wydarzenia i następstwa I wojny światowej. W obozie zebrał ochotników spośród walczących ze sobą uprzednio krajów, aby odbudować ze zniszczeń wojennych wioskę w pobliżu Verdun.
  • W Polsce od dawna istnieje tradycja angażowania się w działania na rzecz bliźnich i trochę szerzej pojmowanego dobra wspólnego - Jordan, Korczak, ale też postaci literackie,które miały swoje pierwowzory w rzeczywistości jak np. Wokulski.

Praca wolontariusza nie zawsze bywa miła i przyjemna, czasem trzeba ponosić dłuuugie namioty, albo wywieźć śmieci. Aby wszystko działało dobrze potrzebna jest współpraca ale również komunikacja, tego uczymy w Złotoryjskim Centrum Wolontariatu dlatego dzisiaj prosimy Was wesprzyjcie Nas i oddajcie nam 1% podatku.

Żeby rozwijać się lepiej i robić jeszcze więcej remontujemy siedzibę przy ul. Solnej, ale potrzebujemy WASZEJ pomocy . Liczy się każda złotówka! - piszą na swoim fanpagu członkowie Stowarzyszenia Nasze RIO.

tekst
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.