Globalne prawa dziecka na poziomie lokalnym

Prawa dziecka
Prawa dziecka

Wszyscy mamy wpływ na poszanowanie praw dzieci zarówno tych mieszkających tuż obok, jak i tych żyjących po drugiej części globu.

Kilka dni temu prezes Stowarzyszenia Nasze Rio, Barbara Zwierzyńska Doskocz,wzięła udział w spotkaniu wprowadzającym do projektu  "(Lokalne) organizacje (globalnie) świadome w zakresie praw dziecka". Projekt realizuje Fundacja Go'n'Act wraz z wybranymi organizacjami z Dolnego Śląska: Fundacja Akra, Fundacja "EMU", Fundacja Ładne Historie, Stowarzyszenie Nasze RIO, Stowarzyszenie Spynacz, Związek Harcerstwa Polskiego.

Podczas działań projektowych będą wprowadzane standardy w zakresie poszanowania praw dziecka w kontekście globalnym na poziomie codziennego funkcjonowania organizacji pozarządowych. Podczas szkoleń organizacje będą wspólnie zastanawiać się nad takimi kwestiami jak:

  • Czy przekąski, jakie kupujemy na wydarzenia organizacji, wpływają na poziom życia dzieci w Afryce Wschodniej?
  • Czy ubrania, jakie na co dzień nosimy, są powiązane z pracą dzieci w Azji Południowej?
  • Czy sposób, w jaki spędzamy wakacje, ma wpływ na frekwencję szkolną dzieci w krajach, które odwiedzamy?
  • Czy akcje charytatywne organizowane przez organizacje pozarządowe (na przykład zbiórki darów dla dzieci w Afryce) mogą łączyć się z łamaniem praw dziecka?

W ramach projektu powstanie również poradnik dla organizacji pozarządowych mówiący o tym, jak w codziennej pracy organizacji uwzględnić poszanowanie praw dziecka w perspektywie globalnej.

Projekt "(Lokalne) organizacje (globalnie) świadome w zakresie praw dziecka" współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.