Tupnąć nogą

Stres
Stres

Teorii na temat zarządzania, szczególnie tego skutecznego jest bardzo wiele. Mówi się o tym, że szef powinien: ... itd., itp.

I to wszystko prawda. Jednak realia pokazują , że musi czasami” tupnąć nogą”. Nie chodzi o to, aby kogoś dręczył, czy obrażał, a nie daj boże mobbingował, ale stolikowe zarządzanie średnio wpływa na realizację zadań.  Wszystko  zależy od priorytetów zarządzającego i jego stosunku do samego siebie.

Dobrze to obrazuje krótka opowieść:

Pewna kobieta miała problem ze swoim synem. Jadł on za dużo cukru, a jej prośby i nagany nie miały na niego żadnego wpływu. Martwiąc się o niego, postanowiła udać się do starego mędrca, który mógłby przemówić w sposób skuteczny do jej syna. Zabrała chłopaka i gdy dotarli do mędrca, poprosiła go o przysługę wyjaśniając , że tak duża ilość cukru spożywana przez jej syna doprowadzi go niechybnie do choroby. 

Mędrzec popatrzył na nią, na jej syna, po czym rzekł: przyjedźcie za 3 miesiące! Gdy wrócili za 3 miesiące, mędrzec przyjął chłopca i spokojnym lecz bardzo zdecydowanym tonem rzekł: przestań jeść cukier! Chłopak natychmiast po spotkaniu przestał jeść cukier. Kobieta zapytała: dlaczego nie mogłeś tego zrobić za pierwszym razem? Mędrzec odparł: bo wtedy sam jadłem cukier.

Jaki morał z tego płynie? Aby przewodzić i kierować innymi, trzeba mieć najpierw władzę nad samym sobą. Ilu szefów faktycznie ją posiada?

I powiedzmy szczerze: idealnych szefów nie ma. Często bywa tak, że jednym szef odpowiada , innym nie, ale skarbem jest taki, który zdobywa się na refleksję i pod wpływem różnych zdarzeń próbuje zmieniać swoje postępowanie.

Ciekawostka. Według amsterdamskich badaczy to jakiego szefa będziemy uważać za najlepszego, w dużej mierze zależy od naszej osobowości. Oznacza to, że niekoniecznie musi on być ugodowy. W trakcie eksperymentu przeprowadzonego w dwóch grupach, z których jedna stanowiła osoby ugodowe, a druga buntownicy okazało się bowiem, że buntownicy lepiej reagowali na gniewnego lidera.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.