Matura 2015

Liceum Ogólnokształcące w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Liceum Ogólnokształcące w Złotoryi

W 2015 roku, w powiecie złotoryjskim, maturę zdawało 176 młodych ludzi. Wyniki matur uczniowie mogli poznać nie tylko w swoich szkołach, ale też nie wychodząc z domu dzięki stronie internetowej CKE.

W tym roku egzamin maturalny przeprowadzany był w starej (technika) i nowej (licea) formule. Najważniejsze zmiany w egzaminie maturalnym od 2015 r.:

  • wszyscy absolwenci przystępowali obowiązkowo do egzaminu pisemnego z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym
  • nowa formuła części ustnej egzaminu z języka polskiego
  • więcej zadań w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzających umiejętności złożone

W tym roku w powiecie złotoryjskim do matury przystąpiło 92 licealistów, zdało 67 (72,8%). W starej formule zdawało 84 absolwentów technikum, zdało 50, co stanowi 59,5%

Matematyka kolejny rok z rzędu wypadła najgorzej - część podstawową oblało 18 proc. absolwentów liceum i 36 proc. absolwentów technikum.

W tym roku, wyniki procentowe z obowiązkowych przedmiotów,, w Liceum na Kolejowej były niższe od średniej wojewódzkiej. Za to w Technikum na Wojska Polskiego, wyniki z  języka polskiego i języków obcych były wyższe od średnich wojewódzkich dla tego typu szkół. (sprawdź)

Graficzną wizualizację wyników można obejrzeć tutaj.

Tym co zdali życzymy dostania się na wymarzone kierunki studiów, a za pozostałych trzymamy kciuki na egzaminie poprawkowym.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.