Jesienna Integracja, czyli aktywny i kreatywny start roku szkolnego

Uczniowie SP1
Uczniowie SP1

Uczniowie klasy sportowej (VI a), wraz z wychowawczynią Joanną Piturą, postawili na to, aby nowy rok szkolny rozpocząć spędzając czas na aktywnej zabawie, z dala od miejskiego zgiełku, pośród malowniczych pejzaży lasów i łąk Gór Bystrzyckich i jako mocna, zgrana ekipa wrócić do szkoły.

Podczas trzydniowego pobytu w schronisku górskim PTTK Jagodna młodzi sportowcy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach ruchowych, przygodowych, integracyjnych, edukacyjnych. Najfajniejsze było to, zdaniem uczestników wycieczki, że wspólne zabawy nie polegały na rywalizacji, ale motywacji do wzajemnej współpracy. 

Ta wycieczka to spora dawka dobrej zabawy i pozytywnych emocji -zauważają uczniowie. Wśród punktów programu wycieczki dominowały zajęcia sportowo- turystyczne, m. in.:

  • poranny rozruch Nordic Walking, czyli zdrowotny marsz z kijami pośród świerkowych lasów, łąk pełnych pasących się owiec i blasku wschodzącego słońca, niski park linowy, 
  • zajęcia z wykorzystaniem systemu lin, czyli klasowy test umiejętności współpracy, 
  • chęci pomocy innym i rozwijania własnych sprawności,
  • sprawdzian zdobytych umiejętności  Bystra Operacja czyli detektywistyczno- przygodowa gra terenowa. 

Wszystkie zajęcia i warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską i trenerską. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć sportowo- turystycznych czuwała doświadczona trenerka z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking- Paulina Ruta.

Czy potrafimy odkrywczo i skutecznie działać w jednym celu? Teraz wiemy już, że tak. Okazało się, że klasa VI a to zgrany i współpracujący ze sobą zespół, który podołał temu zadaniu, ku zaskoczeniu organizatorów nadzwyczaj szybko, sprawnie i skutecznie.

Znalazł się też czas na mały odpoczynek od aktywności ruchowej. W cieple gościnnego schroniska miały miejsce zajęcia plastyczno- techniczne pn. Warsztaty artystyczne? Naturalnie! , które okazały się ciekawe i zaangażowały zarówno dziewczynki, jak i chłopców do twórczego działania. Wykorzystując dary lasu oraz inne naturalne surowce, powstały Przytulanki, które będą niezwykłą pamiątką i wspomnieniem minionych dni.

Wycieczka była także doskonałą okazją do zorganizowania w sposób oryginalny, inny, bo poza murami szkoły Dnia Chłopaka. Wieczorne spotkania to także ciekawe dyskusje na przykład na temat zdrowego odżywiania, połączona z degustacją zdrowej nutelli i pieczywa pełnoziarnistego. Dzieci poznały także sylwetkę, niezwykłej himalaistki Wandy Rutkiewicz. Kije zamiast telefonu. 

Aktywność ruchowa i świeże powietrze w miejsce gier komputerowych i wielu godzin spędzonych przed ekranem monitora Mądre zakupy- czytamy etykiety to główne zamierzenia programowe wycieczki, które w pełni zostały zrealizowane. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Parku Zdrojowego w Polanicy- Zdroju, aby zasmakować zdrowej, energetycznej i bogatej w minerały wody zdrojowej. Każdy uczeń otrzymał pakiet promocyjny dzięki uprzejmości miasta Polanica Zdrój.

Autorzy tekstu: Joanna Pitura, Paulina Ruta oraz uczniowie kl. 6 z SP1.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.