Gimnazjum jest bezpieczne

Gimnazjum Fot. Archiwum własne
Gimnazjum

Takie oświadczenie złożyła pani dyrektor Bożena Bączek na Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej  17 marca. Wystąpienie pani Bączek miało związek z poprzednim posiedzeniem komisji, na którym prezes Stowarzyszenia Nasze Rio , Barbara Zwierzyńska Doskocz przekazała radnym informację o działaniach stowarzyszenia. Oświadczenie dotyczyło słów (min 34 min relacji ): "w złotoryjskim gimnazjum jest 5 dilerów na 8 oddziałów aktualnie funkcjonujących"

"Drodzy państwo od 18 lutego nikt mnie nie informuje, że jest takie duże zagrożenie  u mnie na placówce. Wyobraźcie sobie państowo, że jest 5 dilerów, niech każdy z nich sprzeda chociaż 10 działek, to  jest 5x10 czyli 50 osób pod wpływm narkotyków na placówce.Jedna czwarta szkoły jest pod wypłwem środków odurzających, nie ma możliwości prowadzenia lekcji! Szkoła, przepraszam za kolokwializm, chodzi naćpana. Tak by to wyglądało, z tej informacji, która została przekazana" - mówi pani dyrektor

Następnie Pani Bączek poprosiła radnego Banaszka o odczytanie listy pytań (35 min relacji) po czym  stwierdziła, że "takie pytania powinien zadać radny Banaszek, a nie ograniczyć się do ubliżania nauczycielom" (38 min relacji).

W dalszej części posiedzenia pani Bączek szczegółowo przedstawia jakie działania podejmuje jako dyrektor w obszarze profilaktyki na terenie szkoły, między innymi, zakupienie i stosowanie multitestów na obecność narkotyków, szkolenie rady pedagogicznej, założenie monitoringu na wszystkich korytarzach i klatkach schodowych oraz założenie wideorejstratora w drzwiach wejściowych.  

Pani dyrektor złożyła na ręce przewodniczącego komisji pismo, w którym domaga się podania  szczegółowych informacji o dilerach lub przeprosin za podanie fałszywych informacji.(treść pisma od 46 minuty relacji)

Pani dyrektor zadeklarowała też, że będzie uczestniczyć w kolejnych posiedzeniach "mając na uwadze dobro uczniów, za których wszyscy odpowiadamy". W związku z tym poprosiła o harmonogram spotkań komisji, bowiem nie mogła terminów odnaleźć na stronie Urzedu Miejskiego.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.