Trening sportowy z gwiazdami

Jakub Jagiełło
Jakub Jagiełło

Z inicjatywy radnego gminy Jakuba Jagiełło dla uczniów organizowane są niecodzienne zajęcia z różnych dyscyplin sportu.  W rolę trenerów wcielają się zawodnicy i prowadzą dla dzieci interesujące ćwiczenia . Odbyły się już zajęcia z piłki nożnej i piłki ręcznej a to z pewnością nie koniec realizacji projektu pod nazwą „Trening z gwiazdą”.

30 września trening z piłki nożnej w Szkole Podstawowej w Świerzawie poprowadził Mateusz Jaros - piłkarz 3-ligowego klubu MKS Piast Żmigród, zdobywca UEFA REGIONS CUP i mieszkaniec Nowego Kościoła. Trener przekazał młodzieży, że aby osiągnąć sukces trzeba dużo trenować i pokazał wiele interesujących ćwiczeń, które młodzi piłkarze chętnie wykonywali.

W spotkaniu wzięli również udział najmłodsi- przypatrując się treningowi starszych kolegów i bijąc brawo po każdej strzelonej bramce. 18 października zajęcia z piłki ręcznej poprowadziła Emilia Wasiucionek, piłkarka II ligi kobiet, zawodniczka Akademii Piłki Ręcznej Świdnica i trener w klubie UKS ŚNIADEK Jelenia Góra. Zajęcia pod okiem licencjonowanego trenera sprawiły ćwiczącym wiele radości.

Prowadzenie zajęć w szkole przez zawodników wcielających się w rolę trenerów ma zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Jako pasjonat piłki nożnej organizowałem do tej poru tylko treningi dzieci z piłkarzami. Pomyślałem jednak o tym, aby poszerzyć formułę tej inicjatywy o pozostałe dyscypliny sportu, stąd kolejne zajęcia były z piłki ręcznej a w planach jest organizacja treningów z piłki siatkowej i koszykowej. Wielkie podziękowania za pomoc w organizacji zajęć należą się Panu Dyrektorowi Szkoły oraz nauczycielowi wychowania fizycznego Panu Danielowi Czapiewskiemu. Mam nadzieję, że ten pomysł na stałe wpisze się jako projekt edukacyjno-sportowy szkoły – powiedział Jakub Jagiełło, radny Rady Miejskiej w Świerzawie.

  

 To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.