Wystartował lokalny projekt "Nordic Walking dla dzieci ze złotoryjskich szkół"

PSNW w złotoryjskich szkołach
PSNW w złotoryjskich szkołach

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking rozpoczęło realizację innowacyjnego projektu pn. "Nordic Walking dla dzieci ze złotoryjskich szkół" współfinansowany przez Gminę Miejską Złotoryja. Projekt to innowacyjne, bardzo różnorodne, bezpieczne i ciekawe zajęcia z kijami dla 100 uczniów szkoły podstawowej.

Lekcje z kijami prowadzi trener PSNW, absolwent AWF Wrocław. Na wszystkich zajęciach obecny jest nauczyciel WF lub wychowawca pracujący w danej klasie. Zajęcia nordic walking cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów! Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa, a wyróżnieni uczniowie otrzymają techniczną chustę z logo 4Fun.

- "Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking upowszechnia prawidłową technikę nordic walking wśród uczniów szkół podstawowych od kilku lat z ogromnym powodzeniem, wprowadzając swój innowacyjny program. Zwykle ruszamy z zajęciami na wiosnę i prowadzimy je do końca roku szkolnego (do czerwca). To wspaniałe urozmaicenie lekcji WF jako wychowania zdrowotnego. Cel naszych zajęć to przede wszystkim zdrowie, integracja i podniesienie poziomu sprawności fizycznej uczniów poprzez bezpieczne zabawy i gry integracyjne z kijami do nordic walking, ale także marsz ciągły (dla zaawansowanych grup) połączony z turystyką aktywną (walory krajoznawcze)." - informuje Paulina Ruta, prezes i trener PSNW.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.