Piłkarskie gwiazdki w Świerzawie

Piłkarska Złotoa Gwiazdka
Piłkarska Złotoa Gwiazdka

7-8 grudnia w Świerzawie odbył się turniej piłki nożnej halowej dla dzieci „Piłkarska Złota Gwiazdka”. Został rozegrany w kategoriach wiekowych Żak i Orlik, a wystąpiły w nim drużyny - KS Pogoń Świerzawa, KKS Jelenia Góra, Lotnik Jeżów Sudecki, Wilkowianka Wilków, Pogoń Wleń i Chojnowianka Chojnów. Łącznie w turnieju wystąpiło ponad 100 zawodników.

Turniej został dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty”, którego realizatorem jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Organizatorem była Piłkarska Grupa Działania: Jakub Jagiełło, Emil Chlebosz i Marcin Hyndle. Dzieci miały okazję nie tylko porównać swoje piłkarskie umiejętności z rówieśnikami, ale zostały nagrodzone w postaci mikołajkowych prezentów oraz pamiątkowych złotych medali. Co więcej, dzięki inicjatywie strażaków z OSP Świerzawa, dzieci wzięły udział w kursie pierwszej pomocy.

Dziękuję zawodnikom i trenerom z udział w turnieju. W szczególności słowa podziękowania kieruję do Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej w Świerzawie za użyczenie sali sportowej, strażakom z OSP Świerzawa za przekazanie dzieciom ważnych informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wolontariuszom za włączenie się w organizację turnieju. Cieszę się, że udało nam się pozyskać środki z programu „Dolnośląskie Małe Granty” dzięki czemu turniej Piłkarska Złota Gwiazdka mógł się odbyć. Uczestnicy turnieju byli grzeczni więc św. Mikołaj pamiętał o prezentach i medalach. W ramach projektu zakupiliśmy również 3 nowe piłki do „halówki”, którymi będziemy grali na kolejnych mikołajkowych turniejach. – powiedział Jakub Jagiełło lider Piłkarskiej Grupy Działania.

Głównym celem programu „Dolnośląskie Małe Granty” jest wzmocnienie postaw obywatelskich, a szczególnie zwiększenia jakości oraz ilości działań będących odpowiedzią na lokalne potrzeby i problemy mieszkańców Dolnego Śląska oraz aktywizacja mieszkańców Dolnego Śląska w zakresie rozwiązywania problemów i podnoszenia jakości życia społeczności lokalnej.

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.