Piłkarska złota gwiazdka

Piłkarska Gwiazdka w Świerzawie
Piłkarska Gwiazdka w Świerzawie

7-8 grudnia w Świerzawie zostanie rozegrany turniej piłki nożnej dla dzieci „Piłkarska Złota Gwiazdka” w kategoriach wiekowych żak i orlik. W turnieju zagrają drużyny Pogoni Świerzawa, Lotnika Jeżów Sudecki, Chojnowianki Chojnów, KKS Jelenia Góra, Wilkowianki Wilków oraz Pogoni Wleń. Organizatorem wydarzenia jest nieformalna Piłkarska Grupa Działania, która pozyskała na cel dotację w ramach Programu Dolnośląskie „Małe Granty”.

Piłkarska Złota Gwiazdka to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie sportowej pasji wśród najmłodszego pokolenia mieszkańców Dolnego Śląska poprzez organizację mikołajkowych turniejów piłki nożnej halowej na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Świerzawie.

W ramach tego sportowego projektu na uczestników czeka nie tylko wspaniała sportowa rywalizacja przeprowadzona w duchu fair play, ale również pamiątkowe złote medale i … „mikołajkowe prezenty” w postaci słodkiego poczęstunku. W turnieju żak i orlik zagra po 6 drużyn systemem „każdy z każdym” więc z pewnością nie zabraknie wielu ciekawych i emocjonujących meczów.

Organizatorów, czyli Piłkarską Grupę Działania tworzą pasjonaci piłki nożnej - Jakub Jagiełło oraz piłkarze i działacze KS Pogoń Świerzawa Emil Chlebosz i Marcin Hyndle, przy wsparciu grupy wolontariuszy.

- Cieszymy się, że udało się pozyskać dotację w kwocie 4 800 zł na organizację turniejów w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty, co sprawiło, że kluby za udział nie musiały płacić tzw. „wpisowego”. W okręgu legnickim tylko 7 spośród 53 złożonych wniosków otrzymało takie wsparcie, co dowodzi, że nasz pomysł został wysoko oceniony. Serdecznie zapraszamy 7 i 8 grudnia do Świerzawy i kibicowania młodym piłkarskim talentom. Sportowych emocji nie zabraknie -  powiedział Jakub Jagiełło, lider Piłkarskiej Grupy Działania.

Dolnośląskie Małe Granty to program realizowany przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych i dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.