Górnicy w szkole!

spotkanie z górnikiem Fot. Archiwum własne
spotkanie z górnikiem

Dziś dzieci z  klasy 2C w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Brodatego z inicjatywy radnego miejskiego Pawła Maciejewskiego miały okazję spotkać się z  górnikami, którzy opowiedzieli wiele interesujących rzeczy o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy w kopalni.

Spotkanie było bardzo interesujące i wartościowe szczególnie dlatego, że dzieciaki pierwszy raz zobaczyły górnika nie tylko w stroju galowym, ale w zwykłym - takim w jakim zjeżdża do pracy w kopalni. Pan Maciej Łukasiewicz bardzo ciekawie opowiadał o obowiązkowym wyposażeniu każdego górnika i o zagrożeniach występujących w kopalni. Panowie pokazali wykute z metalu lampki górnicze i postać opiekunki górników świętej Barbary.

Pan Maciejewski zaprezentował galowy strój górniczy i odpowiedział na wszystkie pytania drugoklasistów. Dzieciom spotkanie bardzo się podobało, wszystkie chciały dotknąć górniczej szabli i potrzymać w ręce figurkę świętej Barbary. Na zakończenie nagrodziły gości gromkimi oklaskami i zaprosiły do szkoły w przyszłym roku. Radość zwiększył fakt, że panowie górnicy przynieśli "wydobyte" z kopalni słodycze i łakocie dla dzieci.

spotkanie z górnikiem
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.