Przedsiębiorco załóż Profil Zaufany (eGO)

profil zaufany
profil zaufany


Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub zatrudniasz do 10 osób, Twoje obroty nie przekraczają 2 mln euro rocznie i jesteś podatnikiem VAT to od 2018 r. również Ty - najpóźniej do 26 lutego - musisz przesłać Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT) do systemu Ministerstwa Finansów. JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Z Profilem Zaufanym na pewno Ci się uda.

Profil Zaufany możesz założyć na dwa sposoby:

Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej

W tej opcji Profil Zaufany możesz założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Musisz mieć konto w tych bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na pla??ormie Envelo.

Za pomocą Twojego konta bankowego szybko i bezpiecznie założysz i potwierdzisz Profil Zaufany. Chodzi o to, że Twoje dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego nie musisz już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.

  1. Wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego w systemie bankowości elektronicznej.
  2. Operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia Profilu Zaufanego.

Przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym

  1. Wejdź na stronę www.pz.gov.pl
  2. Odwiedź punkt potwierdzający.
  3. Wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w Punkcie Potwierdzającym.
  4. Wypełnij w internecie wniosek o założenie Profilu Zaufanego.Odwiedź Punkt Potwierdzający. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku. 

W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 Punktów Potwierdzających Profil Zaufany. To m.in.: urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie i wojewódzkie. Na stronie www.pz.gov.pl sprawdź, gdzie znajduje się 

Urząd Skarbowy, Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.